Ons team (alle)

Om u nog beter van dienst te zijn bij de zoektocht naar uw ideale baan, helpt ons team u graag verder.

Wie schrijft die blijft: Alterim Beloningsonderzoek Accountants (sinds 2004)

24Financials.nl

Dé do-it-yourself-formule voor interim!

Alterim staat voor overzicht van de markt en herkenning van financieel talent.

Prachtige nieuwe uitdagingen voor experts in Finance, Control & Audit.

Elke nieuwe job is de eerstvolgende stap in een bestendige carrière.

Financials4financials, wij zijn één van u!!

Met denkkracht In control!

De Audit Flexpool

Altijd voldoende capaciteit!

home » nieuws » De gepassioneerde controller

De gepassioneerde controller


Piet-Jan: Stel, je vraagt een jongetje: ‘Wat wil je later worden?’ Wat zegt zo’n kind dan?
Arthur: Ha, da’s gemakkelijk! Profvoetballer, Brandweerman, Astronaut, Piloot.
Piet-Jan: Precies! Nooit Controller of Financieel Directeur. Dat wil een jongetje niet worden. Waarom?
Arthur: Omdat hij die beroepen niet kent. Controllers halen nooit het Jeugdjournaal.
Piet-Jan: Ontmoet ik daarom zo weinig controllers met échte, púre passie voor hun vak?
Arthur: Ach, ik ken er wel een paar. En trouwens: wat is passie?
Piet-Jan: Ik ken de vaklui die er echt toe doen ook wel. Echter 90% van de mensen in finance zijn weliswaar vakbekwame mensen, maar gepassioneerd voor control?? Niet echt.
Arthur: Passie ligt volgens mij in je talent. Deze mensen hebben een passie voor cijfers, voor dingen kloppend krijgen, voor orde en structuur.
Piet-Jan: Dat is mij wat te simpel. Je brengt meer tijd op je werk door dan met je vrouw! Dan mogen de vonken toch van je werk afspatten!
Arthur: Tja, hoe gaat dat? Je kiest een financiële studie omdat je niet goed weet wat je wil, en omdat het toevallig de vakken zijn waar je goed in bent. Dan ontdek je dat de wereld van cijfers een interessante wereld is.
Piet-Jan: Ik wil meer échte cijferaars die kicken op het sluitend krijgen van de jaarrekening. Mannen die ook wiskundigen hadden kunnen zijn. Mensen die het in zich hebben om Hoofd Reporting te worden, de beste Financial Controllers. Kerels en vrouwen die pas gelukkig worden als de cijfers kloppen.
Arthur: Waarom eigenlijk?
Piet-Jan: Deze tijd schreeuwt om authentieke vakmensen met een drive! Die controllers zijn goud waard. Elke CFO of FD is superblij met een excellente groepscontroller. Dan weten ze dat zij blind kunnen varen op de cijfers.
Arthur: Ik ben bang dat veel financials hun echte passie vinden buiten het werk. In de muziek, sportclub, hobby….
Piet-Jan: Zij werken op 90% van hun kunnen. Van 9 to 17. Daar zijn er te veel van! Ze zijn een straatje ingelopen waar ze nooit meer uitkomen. Ze leven comfortabel met een drukkende hypotheek. En ondertussen veel klagen. Laat die mensen nieuwe kansen pakken! Durven om iets anders te doen. Streven om ergens de beste in te worden! Arthur: Passie kun je ook pas later ontdekken, als je eenmaal een baan hebt en de organisatie je kansen biedt?
Piet-Jan: Welke kansen krijgt een financial intern? Niet veel. Hoe vindt hij zijn passie buiten de cijfers?Nee, dan moet je naar branches kijken. Hou je van voetbal? Word controller bij de KNVB of AJAX. Hou je van tuinieren? Streef naar een functie in het Westland! Interesse in muziek? Ga voor het Concertgebouworkest! Zonder passie geen control! Moet je wel uit je comfortzone stappen en zorgen dat je vakkennis up to date is.
Arthur: Kortom, we hebben meer controllers nodig die Helden zijn. En als zodanig een rolmodel zijn.
Piet-Jan: Precies! Ik begin deze week nog aan een jeugdboek ‘De avonturen van Flip de Topcontroller.’
Arthur: Verzin dan ook direct de tekenfilm. Dat verdient beter.
Piet-Jan: We blijven financials, hé!


Piet-Jan Boringa RA (Partner) en Arthur Torn RA (Consultant) werken bij Alterim.